FORGOT YOUR DETAILS?

ایجاد حساب کاربری

راهنمای استفاده ظروف استیل

راهنمای استفاده ظروف استیل

راهنمای استفاده ظروف استیل:راهنمای استفاده ظروف استیل جهت استفاده مداوم از ظروف استیل و برای اینکه این ظروف جلا و برق اولیه خود را حفظ کنند . لازم است که در هنگام استفاده و پخت و پز نکات مهم زیر را رعایت کنیم .

برخلاف اعتقاد عموم که استفاده از ظروف استیل رو بسیار سخت می دانند ، باید اشاره کنیم که استفاده و نگهداری از ظروف استیل بسیار ساده و نکات زیادی ندارد.

مهم ترین نکته در استفاده از ظروف استیل : استفاده از شعله مناسب با ظرف  می باشد.

مابقی نکات به اندازه این نکته مهم نمی باشند . درصورتیکه این نکته رعایت گردد . شما حتی می توانید در قابلمه استیل خود برنج دم کنید.

البته نوع خریداری شده نیز بسیار مهم می باشد ، که در  مطلب دیگری به عنوان انواع ظروف استیل به آن پرداخته شده است.لطفا در صورتیکه هنوز ظروف استیل مورد نظر خود را خریداری نکرده اید ، مطلب اشاره شده را مطالعه فرمایید . شاید راهنمای مناسبی در زمان خرید شما باشد.

در زیر با توجه به مراحل از لحاظ زمان بندی ، موارد مهم جهت حفظ و نگهداری و همچنین استفاده مناسب از ظروف استیل به تفصیل توضیح داده شده است.

راهنمای استفاده ظروف استیل : قبل از استفاده برای اولین بار

 1. تمامی برچسب ها را از روی محصول جدا نمایید.
 2.  تمامی سطوح را با آب گرم شسته و تمیز نمایید ، جهت براق ماندن ظروف استیل توصیه می شود مقدار 1 تا لیوان شیر را به 2 تا 3 لیوان آب مخلوط کرده داخل ظروف بریزید و بجوشانید و سپس دور بریزید.

جوشاندن شیر (البته برای صرفه جویی می توانید از شیر فاسد استفاده کنید ) باعث می شود ، جلا و براقی ظروف استیل برای مدت طولانی تری حفظ گردد.البته برای حفظ جلا و برق ظروف استیل ، نکات دیگری نیز مهم می باشد . که در زیر به تفصیل توضیح داده شده است.

راهنمای استفاده ظروف استیل : در هنگام آشپزی

 1. به هیچ وجه ظروف استیل را بر روی شعله بزرگ تر از کف ظرف قرار ندهید. شعله نمی بایست به بدنه ظرف برسد . این امر باعث تغییر رنگ بدنه ظرف می گردد.
 2. هیچگاه ظروف را در هنگامی که خالی هستند و یا مقدار کمی روغن در آنها می باشد، گرم نکنید. گرمادهی در این حالت باعث تغییر رنگ و زرد شدن قسمت زیرین ظروف می گردد.
 3. جهت پیشگیری از احتمال سوختگی ناشی از روغن داغ ، در تمام زمان پخت و پز درب ظروف را برنداشته و بیشتر از نصف ظرفیت ظروف داخل آنها روغن نریزید.هیچگاه با گرمادهی بیش از حد ، دمای روغن داخل ظروف را به بالاتر از 200 درجه سانتیگراد نرسانید.pot set01 - راهنمای استفاده ظروف استیل
 4. هیچگاه نمک را مستقیما و در ابتدای پخت و پز به آب سرد اضافه نکنید ، بجای آن می توانید تا زمان گرم شدن و یا جوشیدن آب صبر نموده و سپس نمک را اضافه نمایید و بلافاصله هم بزنید. افزودن نمک به آب سرد می تواند باعث تراکم و غلظت بسیار بالای نمک در کف ظرف گردد. که این امر باعث تشکیل رسوب و خوردگی در کف ظرف می شود.اینگونه رسوب و خوردگی تاثیری در عملکرد ظرف ندارد ، اما تمیز کردن ظرف را دشوار می کند.
 5. ظروفی که دارای قطعات باکالیت ، پلاستیک و یا سیلیکونی می باشند را در فر و یا ماکروویو قرار ندهید.

راهنمای استفاده ظروف استیل : شستشوی ظروف استیل

 1. بهترین راه شستن قابلمه ها و ماهیتابه های استیل آن است که از آب گرم برای شست و شوی آن ها استفاده کنید.
 2. پیش از شست و شو برای مدت کوتاهی ظرف تان را درون آب گرم خیس کنید.جهت شست و شو به هیچ وجه از مواد شیمیایی هیدرولیک و مواد سفید کننده و سیم ظرفشویی استفاده نکنید.
 3. بلافاصله پس از استفاده ظروف داغ را با آب سرد پر نکنید.
 4. هیچگاه درب های پیرکس را به صورت مستقیم و با آب سرد ، خنک ننمایید.
 5. بهترین روش برای شست و شوی قابلمه های از جنس استیل آن است که آن ها را با مواد شوینده ملایم و برس های بسیار نرمی که ویژه سطوح استیل طراحی شده اند شست و شو دهید.
 6. توجه نمایید که سطوح بیرونی و براق ظروف را تنها با ابر و اسفنج بشویید و به هیچ عنوان از سیم ظرفشویی استفاده نکنید .
 7. برخی از خانم ها از باقی ماندن لک آب به دلیل وجود املاح معدنی در برخی نقاط شکایت دارند. تنها راه پیشگیری از بروز این مشکل آن است که ظروف را بلافاصله پس از شستن با حوله نخی خشک کنید.
 8. ظروف خود را در محیط مرطوب نگهداری نکنید.

 شستشو با ماشین ظرفشویی

 1. در قراردادن ظروف استیل در ماشین ظرفشویی حتی المقدور دقت فرمایید تا ظروف از گرمای خود ماشین دور باشند.
 2. جهت شستشو ظروف استیل در ماشین ظرفشویی دقت نمایید دمای آب نمی بایست بیش از 50 درجه باشد .دمای زیاد می تواند باعث تغییر رنگ و تیرگی و یا لکه دار شدن ظرف شما گردد.
 3. حتما از محافظ الکتریکی در ماشین ظرفشویی استفاده کنید ، زیرا نوسانات برق می تواند باعث ایجاد فشار بر روی ظروف داخل ماشین گردد.
 4. حتی المقدور در مرحله خشک کردن از دمای کمتری در ماشین ظرفشویی استفاده کنید.

در پایان امیداوریم با رعایت اصول ذکر شده در راهنمای استفاده ظروف استیل ، توانسته باشیم کمک کوچکی در حفظ سلامت شما داشته باشیم . خاطر نشان می کنیم با وجود انواع ظروف قابلمه نچسب ، مسی و … کماکان ظروف استیل سالم ترین ظروف جهت پخت و پز می باشند.

دفترچه راهنما ظروف استیل

جهت دریافت دفترچه کامل راهنمای استفاده و نگهداری از انواع ظروف استیل هاس جوهر ترکیه لطفا برروی منوی روبرو کلیک نمایید .
بالا