FORGOT YOUR DETAILS?

ایجاد حساب کاربری

مقدار زیادی بخار از شیر تنظیم فشار خارج میشود؟

 • حرارت اجاق زیاد میباشد ، حتی المکان آن را کاهش دهید .
 • شیر تنظیم فشار کثیف می باشد ، شیر تنظیم فشار را وقتی به اندازه کافی سرد شد تمیز کنید .
 • شیر تنظیم فشار شسته است ، قطعه مورد نظر را از نمایندگی مجاز و یا فروشنده کالا تهیه فرمایید.

 درب زود پز باز نمی شود ؟

 • بخار داخل زود پز به اندازه کافی تخلیه نشده است ، مدتی صبر نمایید و دوباره امتحان کنید .
 • نشانگر شیر تنظیم فشار را در حالت خروج بخار قرارداده ، به هیچ وجه جهت باز کردن درب زود پز از نیروی زیاد استفاده نکنید .
 • شیر تنظیم فشار کثیف شده است ، صبر کنید تا زود پز به اندازه کافی سرد شود .

 بخار از بین بدنه و درپوش زود پز خارج می شود ؟

 • واشر درپوش را بررسی نماید تا سلم بوده و به طور صحیح در جای خود قرار گرفته باشد .
 • مقداری روغن روی واشر بریزید.
 • مطمئن شوید که درپوش زودپز بدرستی بر روی بدنه قرار گرفته است .

 بخار از سوپاپ اطمینان خارج نمی شود؟

 • سوپاپ  اطمینان کثیف باشد.
 • مایعات درون زود پز نباشد ، حداقل یک لیوان آب به داخل زود پز اضافه کنید .
 • واشر خراب شده باشد.

 درپوش بدرستی بر روی بدنه زود پز قرار نمی گیرد؟

 • واشر بدرستی بر روی درپوش قرار نگرفته است.

 

کی متوجه بشم که ظروف مسی نیاز به قلع اندود کردن دارند؟

زمانی که قلع داخل ظروف مسی از بین رفت و مس اون دیده شد می بایست نسبت به قلع اندود کردن مجدد آن در مراکز معتبر اقدام نموده و یا جهت اقدامات مقتضی با شرکت تماس بگیرید.

برای اولین بار باید توی ظروف مسی شیر جوشونده بشه؟

بله. این کار باعث میشه ظروف مسی زود سیاه نشن و به نوعی ضد عفونی هم بشه.(بعد از این کار شیر رو دور بریزید.)

استفاده از ظروف مسی خطرناک نیست؟

اگر از ظروف مسی که قلع اندود شده اند استفاده کنید هیچ گونه خطری ندارد و حتی مفید هم هستند. تنها در صورتی که قلع داخل ظروف مسی از بین برود و غذا درون آن نگهداری بشود و مس با آن اکسید شود تولید زنگار مس (که سبز رنگ است) مینماید. اگر از ظروف مسی که زنگار دارد استفاده کنید باعث مسمومیت میگردد. در غیر این صورت هیچ خطری ندارد.

پخت و پز غذاهای ترش و اسیدی در ظروف مسی امکان دارد؟

بله. هیچ مشکلی نداره. فقط بعد از پخت و پز اون رو یه یه ظرف دیگه (غیر مسی) انتقال بدین. نگهداری غذا درون ظروف مسی توصیه نمی شود.

برای اینکه ظروف مسی زود سیاه نشوند چیکار باید کرد؟

بعد از هر بار پخت و پز غذا رو به ظرف دیگه انتقال بدین. و بعد از شست و شو با یه دستمال نرم اون رو کاملا خشک کنید. این کار از به وجودآمدن لک روی ظروف مسی جلوگیری میکند.

چگونه و با چه چیزی ظروف مسی خود را تمییز کنیم ؟

جهت تمییز کردن ظروف مسی خود می توانید از مواد و ترکیبات مختلفی استفاده کنید که از آنجمله می توان به 1- سس گوجه فرنگی 2- سرکه 3- اسید سولفوریک اشاره کرد .

برای اینکه قلع داخل ظروف مسی زود از بین نره چیکار کنم؟

موقع شست و شو از یه ابر برای تمیز کردن داخل ظروف مسی استفاده کنید . موقع پخت و پز و سرو غذا از کفیر وملاقه ی فلزی استفاده نکنید.این کار باعث خراشیدن قلع داخل ظروف میشه.

 

 

چه موقعی در آشپزی با ظروف استیل از نمک استفاده کنم ؟

هیچگاه نمک را مستقیما و درابتدای پخت و پز به آب سرد اضافه نکنید ، بجای آن می توانید تا زمان گرم شدن و یا جوشیدن آب صبر نموده و سپس نمک را اضافه نمایید و بلافاصله هم بزنید. افزودن نمک به آب سرد می تواند باعث تراکم وغلظت بسیار بالای نمک در کف ظرف گردد. که این امر باعث تشکیل رسوب و خوردگی در کف ظرف می شود.اینگونه رسوب و خوردگی تاثیری در عملکرد ظرف ندارد ، اما تمییز کردن ظرف را دشوار می کند.

بهترین روش شستشو ظروف استیل چیست ؟

بهترین راه شستن قابلمه ها و ماهیتابه های استیل آن است که از آب گرم برای شست و شوی آن ها استفاده کنید. پیش از شست و شو برای مدت کوتاهی ظرف تان را درون آب گرم خیس کنید.جهت شست و شو به هیچ وجه از مواد سفید کننده و سیم ظرفشویی استفاده نکنید.

توجه: بلافاصله پس از استفاده ظروف داغ را با آب سرد پر نکنید.

ظروف استیل رو چگونه خشک کنیم ؟

برخی از خانم ها از باقی ماندن لک آب به دلیل وجود املاح معدنی در برخی نقاط شکایت دارند. تنها راه پیشگیری از بروز این مشکل آن است که ظروف را بلافاصله پس از شستن با حوله نخی خشک کنید.

آیا ظروف استیل رو می شود داخل آون گذاشت ؟

ظروفی که دارای دستگیره های استیل می باشند جهت پخت و پز داخل فر (آون) مناسب می باشند.

چگونه لکه های ظروف استیل رو ازبین ببریم

اگر قابلمه و تابه شما لک شده، برای پاک کردن آن کافی است از محلول آب و سرکه و یا آبلیمو استفاده کنید. سرکه بهترین حلال برای از بین بردن لکه های چربی و غذاست.

چگونه لکه های ظروف استیل رو از بین ببرم؟

برای از بین بردن لکه های تشکیل شده برروی ظروف استیل که به مرور زمان و براثر آشپزی و یا عدم خشک کردن پس از شستشو ایجاد می شوند می توانید از اسپری cif (سیف) موجود در فروشگاه ها و سوپرمارکت های محله استفاده نمایید.

pokhto-paz-2

کدام یک از انواع ظروف نچسب بهتر است ؟

با پیشرفت تکنولوژی ظروف نچسب نیز تغییرات زیادی کرده است ، درحال حاضر تولید کنندگان زیادی ماده پوششی برروی ظروف نچسب را تولید می کنند که از جمله آنها می توان به ویت فورد ، گربلون ، پیفلون و ... اشاره کرد ، هرکدام از شرکت های اشاره شده گریدهای مختلفی از مواد پوششی را تولید می کنند که در تست های مختلف نتایج مختلفی دارند .

به عنوان مثال : ظروفی که با پوشش سرامیک تولید می شوند بسیار درمقابل سایش مقاومت کمی دارند وسریعا پوشش ظرف از بین می رود ولی خاصیت نچسبی بسیار بالایی دارند.

درحال حاضر پوشش های گرانیت و استون (Stone) از پوشش های مناسب با درنظر گرفتن بهینه چسبندگی و مقاومت درمقابل سایش می باشند .یکی از عمده نکات مهم سلامت مواد پوششی می باشند که حتما می بایست ترکیب ماده پوششی عاری از PFOA باشد. (درهنگام خرید به این نکته توجه کنید.)

عمر مفید ظروف نچسب چقدراست ؟

عمر مفید یک ظرف نچسب درصورت رعایت شرایط استفاده دو سال می باشد.

بالا